Zastosowanie sond hydrostatycznych

Wszelkie rodzaju instalacje, czy też zbiorniki, wykorzystywane podczas transportu czy też przesyłania cieczy, muszą mieć stale regulowany ich poziom. Jest to bardzo ważne dla właściwego funkcjonowania tego typu elementów instalacji produkcyjnych. Ważne, by nie badać poziomu cieczy organoleptycznie, lecz z pomocą odpowiednich czujników.

Jak działają wskaźniki poziomu cieczy?

sonda hydrostatyczna poziomuZbiorniki retencyjne, instalacja kanalizacyjna, wodociągowa, czy tez te produkcyjne – wszystkie je łączy fakt, że musi być w nich stale monitorowany aktualny poziom cieczy. Tylko w ten sposób można szybko wykryć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w działaniu tych elementów. Mogą być one wywołane na przykład rozszczelnieniami jakiejś instalacji, które na samym początku bardzo trudno jest wykryć. Tymczasem szybkie wykrycie usterki może pomóc w szybszym jej usunięciu. Oczywiście taki monitoring poziomu cieczy nie jest prowadzony metoda wzrokową, ale z pomocą odpowiednich urządzeń pomiarowych, takich jak sonda hydrostatyczna poziomu cieczy. Aby pomiary wykonywane przez taką sondę były zgodne z rzeczywistością, trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Bardzo ważne jest więc, aby dana sonda znajdowała się możliwie jak najbliżej dna zbiornika gdzie poziom ciśnienia jest zawsze najwyższy. W ten właśnie sposób można mieć pewność, że pomiary będą zgodne z rzeczywistością, gdyż sonda ta wykorzystuje właśnie poziom ciśnienia podczas określania aktualnego poziomu cieczy. Dodatkowo, warto także do celów profesjonalnych w przemyśle wybierać możliwie jak najwyższej jakości, najdokładniejsze czujniki tego tpyu.

Dzięki dokładnym czujnikom używanym w przemyśle można szybciej wykryć, gdy jakaś instalacja nie będzie działała prawidłowo. Oczywiście, warto pamiętać, że takie czujniki muszą być możliwe jak najbardziej dokładne. Tylko wtedy ich stosowanie w praktyce będzie miało sens.