Znakomite płytki z naturalnej cegły

Imitacja cegły zawsze cieszyła się popularnością wśród odbiorców jednak pojawienie się na rynku znakomitych płytek z oryginalnej starej cegły wywołało ogromne zainteresowanie. Dzięki temu materiałowi można uzyskać najprawdziwszy obraz starych ceglanych murów pasujących do każdego wnętrza bez wyjątku przy starannie zaplanowanej aranżacji.

Wyjątkowy efekt starej cegły

płytki z cegły rozbiórkowejPrzeglądając strony internetowe w poszukiwaniu odpowiedniej płytki z cegły rozbiórkowej z łatwością zauważymy ogromną ilość podmiotów gospodarczych oferujących ten produkt. Dla niektórych jest to wiodący przedmiot działalności. Specjalizacja poszła bardzo daleko i firmy oferują płytki ze starej cegły tworząc własne linie stylistyczne. Jest to bardzo dobry kierunek dający klientowi gwarancję zakupu produktu najwyższej jakości. Oferta producentów to przede wszystkim niezwykłe bogactwo kolorów wynikające z używania przed laty bardzo różnorodnych surowców do produkcji cegieł. Z tego tez względu płytki ceglane różnią się też budową strukturalną co bardzo łatwo zauważyć w przypadku płytek ciętych ze środka cegły. Ta odmienność wynika również z wielu technik produkcji stosowanych przed laty. Najciekawszy efekt wizualny, dający poczucie posiadanie we wnętrzu skrawka oryginalnego starego muru uzyskuje się stosując płytki cięte z lica cegły. Oprócz tego można się pokusić o zakup ceglanych płytek ciętych poprzecznie. Z tym, że obcina się same zewnętrzne główki cegieł. Uzupełnieniem oferty są narożniki wycinane z cegieł. Płytki z cegły rozbiórkowej można z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz lokali jak i na elewacjach i elementach zewnętrznych ze względu na odporność materiału.

Zanim rozważymy zakup ceglanych płytek należy zbadać możliwości ścian, na których chcemy umieścić płytki. Należy się upewnić czy ściana wytrzyma dodatkowe obciążenie wywołane nie tylko płytkami ale też mocującą zaprawą klejową. Należy też przemyśleć jaki efekt będzie korzystniejszy, z zastosowaniem fug czy bez nich.